فرماندار شهرستان لنگرود:

حمایت از کانون، آینده کشور را تضمین‌می‌کند

توسعه‌همه‌جانبه، نیازمند حمایت از مجموعه‌هایی چون کانون پرورش فکری است که با نقش‌آفرینی در حوزه کودک و نوجوانان، ضامن آینده کشور محسوب‌می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این بخشی از فرماندار لنگرود در دیدار با مدیر‌کل و مسوولان مراکز فرهنگی هنری کانون این شهرستان است.
رحیم حیدری طی این نشست که در ادامه تعامل و همراهی کانون با دستگاه‌های تصمیم‌گیر و اجرایی استان و به‌منظور افزایش گستره‌ی فعالیت‌ها این نهاد صورت‌گرفت، از کانون پرورش فکری به‌عنوان مجموعه‌ای ارزش‌مند و تاثیر‌گذار نام‌برد و حمایت از فعالیت‌های آن را ضمانتی برای آینده کشور ارزیابی‌کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود در این میان، تعالیم انسان‌ساز دین مبین اسلام و دیدگاه‌های متخصصان را مورد توجه‌قرارداد و با اشاره به اثر‌بخشی آموزش‌های دوران کودکی گفت: شخصیت و تفکر اصلی یک انسان دردوران کودکی و نوجوانان شکل گرفته و در بزرگ‌سالی به کمال‌می‌رسد.
وی برهمین‌اساس، فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را نقطه‌ی آغاز رشد فکری و توسعه‌یافتگی ایران اسلامی عنوان‌کرد و اظهار‌داشت: رسالت تمامی مسوولان همراهی با مجموعه‌ای است با ایده های خلاقانه به کشف استعداد‌ها و هدایت نسل کودک و نوجوان کمک‌می‌کند.

این مسوول استانی هم‌چنین، اشاره‌ای به فعالیت‌های حضوری و مجازی کانون در دوران همه‌گیری ویروس کرونا داشت و با مهم ارزیابی‌کردن نقش سازنده این مجموعه در مدیریت بحران افزود: استفاده بهینه کانون پرورش فکری از زیرساخت‌ها و بهره‌گیری از توان‌مندی‌ نیروی انسانی، نقش مهمی در روز‌های کرونایی ایفا‌کرده و در دوران پسا‌کرونا نیز شاهد استمرار فعالیت‌های حضوری و مجازی آن خواهیم بود.
پایان‌بخش سخنان حیدری اشاره به جایگاه کانون از منظر مسوولان شهرستان و نقش غیر‌قابل انکار آن در مقابله با ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و حمایت از راه اندازی مرکز تخصصی علوم کودک و نوجوان بود و وی برهمین اساس از برگزاری نشست فرهنگی مسوولان لنگرود در این کانون و تخصیص اعتبار ۱۲۰ میلیون تومانی برای تجهیز و به‌سازی این مرکز فرهنگی هنری خبرداد.
مدیر کل کانون استان گیلان نیز سخنان خود در این نشست را با قدردانی از حمایت‌های همیشگی فرماندار شهرستان لنگرود آغاز‌کرد و با اشاره به هم‌دلی و هم‌گرایی حاکم بر شهرستان افزود: بازگشایی مرکز فرهنگی هنری آستانه‌اشرفیه و رونق‌بخشی به کانون سیاهکل، گویای بخشی از تعامل سازنده کانون با فرماندار کنونی لنگرود محسوب‌می شود.
اسفندیارضیائی درهمین‌حال، به ارایه‌ی گزارشی از عملکرد مطلوب کانون استان و شهرستان لنگرود طی سال‌های گذشته پرداخت و با یادآوری فعالیت‌های کتاب‌خانه سیار روستایی این مرکز فرهنگی هنری گفت: افزایش گستره‌ی فعالیت‌ها و ارایه‌ی خدمات فرهنگی به تمامی مخاطبان، ازجمله اهدافی است که از سوی دست‌اندرکاران این مجموعه دنبال‌می‌شود.
او درعین‌حال، از فعالیت مرکز نجوم کانون لنگرود و چشم انداز برنامه‌های این نهاد در راه‌اندازی مرکز تخصصی علوم و فنون در شهرستان سخن‌گفت و همراهی مسوولان را تکیه‌گاهی مطمئن برای نیل به این هدف عنوان‌کرد.
دیگر‌بخش سخنان این مدیر فرهنگی، به فعالیت‌های کانون در روز‌های همه‌گیری ویروس کرونا اختصاص‌داشت و ضیائی با اشاره به رشادت جهادگران عرصه‌ی سلامت گفت: پاس‌داشت سلامت فکری و روحی آینده‌سازان ایران اسلامی، ازاهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در خدمات‌رسانی با بهره‌گیری از فرصت‌های فضای مجازی و فعالیت‌های حضوری با رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی است.
افزایش انجمن‌های مجازی کانون گیلان، برپایی کارگاه‌های تخصصی برخط، برگزاری مهرواره‌ها و انتشار فراخوان‌های مجازی، ازدیگر برنامه‌های کانون دردوران همه‌گیری ویروس کرونا است که درسخنان اسفندیارضیائی به آن اشاره‌شد.
برپایه این گزارش، طرح دیدگاه‌ها و خواسته‌ها از سوی مسوولان مراکز فرهنگی هنری لنگرود و کومله و هم‌چنین تاکید معاون عمرانی فرمانداری شهرستان بر حمایت همه‌جانبه از کانون، پایان‌بخش نشست مسوولان در محل فرمانداری لنگرود بود.
گفتنی‌است، حضور مدیر‌کل کانون گیلان در مرکز فرهنگی هنری کانون لنگرود و شرکت در نشست فرهنگی با حضورهمکاران، ازدیگر برنامه‌های این سفر استانی بود که با ارایه‌ی راه‌کار‌هایی مناسب برای پیش‌برد برنامه‌ها و ارتقای کمی و کیفی سطح فعالیت‌های کانون همراه‌شد.
اسفندیار ضیائی طی این نشست از ظرفیت‌های گسترده مراکز شهرستان لنگرود نیز سخن به‌میان آورد و خواستار بهره‌گیری هرچه بیش‌تر از فرصت‌های مجازی و ورود فعالیت‌های کانون به خانه‌های‌ تمامی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی شد.