معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان ؛

تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی مد نظر ستاد انتخابات بلامانع است

محمود قاسم نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان اظهار داشت : تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری و سفر آنها به استان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مورد نظر ستاد انتخابات در فضاهای باز پیش بینی شده بلامانع است.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز ، محمود قاسم نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان در شصت و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان و نخستین جلسه این شورا در سالجاری ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) و سالگرد ارتحال بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی (ره ) عنوان کرد : اقدامات مهمی در استان در خصوص برگزاری مطلوب انتخابات پیشرو در استان صورت گرفته و از تمامی ظرفیت های استان در زمینه این برگزاری بهره گیری می شود.

وی افزود : همدلی و هماهنگی بین تمامی دستگاهها برای این آزمون بزرگ توسط ستاد انتخابات استان در دستور کار قرار دارد.

قاسم نژاد تاکید کرد : از ظرفیت احزاب ، نخبگان ،دانشگاهیان ، اصناف ،گروههای پر نفوذ ، حوزه های امنیتی و اطلاعاتی و … استفاده می شود و همگی برای برگزاری یک انتخابات سالم ،امن و مشارکتی آمادگی دارند.

وی با اشاره به شرایط کرونایی در کشور و برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص انتخابات گفت : پروتکل های تدوین شده توسط وزارت بهداشت و وزارت کشور در اختیار ستاد انتخابات قرار گرفته و پرهیز از تجمعات و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مد نظر قرار دارد.

قاسم نژاد اذعان داشت : با توجه به سفرهای استانی کاندیداهای ریاست جمهوری به استانها تجمع و سخنرانی کاندیداها در فضای بسته و سرپوشیده ممنوع است و در فضای استادیوم ها و محیط های باز حضور مردم با حداکثر فاصله ۸ متر و حداکثر مدت تبلیغات و سخنرانی دو ساعت و اشغال ۳۰ درصد فضای مورد نظر بنا به مساحت از جمعیت از سوی ستاد انتخابات استان مجوز داده می شود .

وی افزود : کاندیداهای شوراهای شهر و روستا نیز با رعایت پروتکل ها در فضاهای مناسب می توانند تبلیغات داشته باشند و ظرفیت جمعیتی در آن محیط ها در شهرهای قرمز ۱۵ نفر ،شهرهای نارنجی ۲۰ نفر و شهرهای زرد ۳۰ نفر به شرط مساحت فضا و رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز است.

وی تاکید کرد : با توجه به اینکه فضای مجازی با رعایت اصول تبلیغاتی در اختیار کاندیداها قرار دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان گفت : برای عوامل ناظر و مجری در محل شعب رای پیش بینی های لازم برای اقلام بهداشتی انجام شده و تزریق واکسن نیز به این عوامل صورت می گیرد و فاصله گذاری اجتماعی در شعب اخذ رای انجام می گیرد و مردم عزیزمان نیز می توانند با نصب اپلیکیشنی در تلفن همراه خود از تعداد و مکان شعب اخذ رای و میزان جمعیت حاضر در این شعب آگاه شوند .

وی در پایان گفت : ایجاد فضای نشاط سیاسی و امید برای مشارکت حداکثری مردم توسط همه ی متولیان امر و رسانه ها مورد توجه قرار گیرد.

خبرنگار : طاهره ریحانی