سرقت کابل تلفن یک روستا و پاسخ عجیب مخابرات! / درخواست مدیر کاروانسرای شاه عباسی برای مساعدت

سرقت سیم های تلفن و برق طی سال های اخیر در گیلان رشد بسیار زیادی داشته است و به نظر می رسد سارقان به دلیل عدم توجه لازم مسئولین به این مساله به عنوان یک هدف آسان می بینند و متاسفانه چندان رویکردی برای برخورد و کاهش این سرقت ها نیز دیده نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز ، در تازه ترین اخبار، شنیده شده که بیش از ۲۰ روز است کابل تلفن روستای گلسرک امام زاده هاشم مورد سرقت قرار گرفته و تلفن و اینترنت اهالی قطع شده است. کاروانسرای شاه عباسی در این روستا قرار دارد که روزانه پذیرای جمع زیادی از مسافران است.

علی سامانی مدیر این کاروانسرا با اشاره به سرقت کابل تلفن گفته است: تلفن و اینترنت ما قطع شده است و مسئولان مخابرات در پاسخ به شکایت ما می گویند که خودمان هزار متر سیم تلفن بخریم تا نصب کنند. مگر وسایل عمومی نیز باید توسط شهروندان خریداری شود. این دیگر چه استدلالی است! اگر ما خریدیم و بازهم مورد سرقت قرار گرفت، بازهم باید برویم سیم تلفن بخریم؟ وقتی خود مخابرات توجهی به اموال خودش نمی کند ما چرا باید هزینه آن را بدهیم و دچار ضرر شویم.

وی ادامه داد: ما که تلفن و اینترنت را رایگان در اختیار نداریم. پول آن را می پردازیم و پول سیم کشی تلفن هم از تعرفه تلفن ما بر می دارند. وظیفه مخابرات و اداره برق این است که شبکه های برق و تلفن را ایجاد کنند و سودش نیز در نهایت نصیب آن ها می شود. حالا یک دزدی شده و باید این مسائل توسط مخابرات از قبل مشخص باشد. اگر قرار باشد کل یک شهر را سارقان بدزند بدین معنا است که اهالی خودشان بروند و سیم تلفن تهیه کنند. پس وظیفه ارگان های دولتی و تامین کننده چیست؟
سامانی با درخواست از مخابرات خاطرنشان کرد: متاسفانه تمام کارهای ما دچار اختلال شده است. این یک مجموعه پذیرایی است که از اقصی نقاط مختلف مهمان دارد و نیاز به اینترنت داریم. ما باید پاسخگوی پرسنل خودمان باشیم که در وسط بیابان نمی توانند با ما ارتباط داشته باشند. وی ادامه داد: کاروانسرای شاه عباسی یک مجموعه تاریخی است که مهمانان خارجی فراوانی داشته و برای استان ما بسیار بد است که چنین معضلاتی را شاهد باشد. از همین جا تقاضا دارم که در این زمینه مساعدت لازم انجام شود و رسانه های استان نیز به این مجموعه و روستاییان عزیز کمک کنند.