مدیر‌کل کانون گیلان خبرداد:

بربال فرشتگان، عنوان ویژه‌برنامه‌های روزجهانی معلولان

مدیر‌کل کانون استان گیلان گفت: ویژه‌برنامه‌های روزجهانی معلولان با شعار «با توانایی‌های متفاوت، آینده‌را خواهیم‌ساخت» از ۱۳ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹ برگزار‌می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، اسفندیارضیائی با اعلام این خبر افزود: ایجاد بستر‌های لازم برای تعامل کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های ویژه با هم‌سالان و ایجاد حس هم‌دلی و برابری درآن‌ها، شناسایی این مخاطبان و معرفی کانون و خدمات مراکز فراگیر کانون پرورش فکری به خانواده‌ها، همراه‌سازی کودکان و نوجوانان با نیاز‌های ویژه در پیش‌برد برنامه‌ها و هم‌چنین، توان‌مند‌سازی مربیان مراکز فراگیر کانون پرورش فکری از اهداف برگزاری این ویژه‌برنامه‌ها به‌شمار‌می‌رود.
مدیر‌کل کانون استان گیلان درعین‌حال، تمامی کودکان ونوجوانان، اولیای تربیتی و والدین را مخاطب این فعالیت‌ها دانست که با عنوان «بربال فرشتگان» و با شعار«باتوانایی متفاوت، آینده را خواهیم‌ساخت» از ۱۳تا ۲۰ آذر۱۳۹۹ برگزار‌می‌شود.
ضیائی از مهم‌ترین فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در این ایام نیز سخن‌به‌میان‌آورد و اجرای کارگاه‌های برخط مراکز فرهنگی‌هنری، برگزاری مهرواره فرهنگی هنری، خرید کتاب برای مراکز فرهنگی هنری فراگیر، ویژه کودکان و نوجوانان با نیاز‌های ویژه(نابینا، کم‌بینا، ناشنوا، کم‌شنوا و کم‌توان جسمی حرکتی) و برگزاری مسابقه مجازی عکس‌نوشت «با عنوان دوست با نیاز‌های ویژه من» را ازجمله این برنامه‌ها عنوان‌کرد.
او هم چنین، همراهی محمد‌رسول‌حقدوست، هنرمنـد، قصه‌گوی بین‌المللی و همکـار بازنشسـته کـانون اسـتان گیلان در حمایت هدف‌مند از کودکان و نوجوانان با نیاز‌های ویژه، تولید محتوا، تهیه و انتشار نماهنگ، کلیپ آموزشی در فضای مجازی و برگزاری انجمن‌های تخصصی برخط را ازدیگر این فعالیت‌ها خواند.
این مدیر‌فرهنگی، برپایی نمایشگاه مجازی دست‌سازه‌های کودکان و نوجوانان با نیاز‌های ویژه در سایه همراهی آموزش و پرورش استان و برگزاری گردهم‌آیی مجازی، ویژه والـدین و اولیای تربیتی با همکاری اداره بهزیستی گیلان را خاطر‌نشان‌کرد و از انتشار فراخوان مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی با عنوان روشنای آینده (ساخت کارت تبریک همراه با دل‌نوشته) خبرداد..
پایان‌بخش سخنان این مدیر‌فرهنگی به اهمیت پاسخ‌گویی و ارایه‌ی خدمات فرهنگی به تمامی مخاطبان و کشف و شکوفاسازی استعداد‌های آینده‌سازان اختصاص‌داشت و برهمین اساس نیز از همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های مردم‌نهاد فعال در این حوزه استقبال‌کرد..
شایان‌ذکر است، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در دو مرکز فرهنگی هنری فراگیر شهرستان‌های رشت و رودسر، به کودکان و نوجوانان با نیاز‌های ویژه (نابینا، کم‌بینا، ناشنوا، کم‌شنوا و کم‌توان جسمی حرکتی) خدمات فرهنگی ارایه‌می‌کند.