تخصیص تسهیلات ۴میلیاردی برای فرش دستباف گیلان

مجتبی مهری از اختصاص اعتباری بیش از ۴میلیارد ریال تسهیلات کمک معیشتی قالیبافان روستایی در گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ مجتبی مهری از اختصاص اعتباری بیش از ۴میلیارد ریال تسهیلات کمک معیشتی قالیبافان روستایی در گیلان خبر داد و گفت: این تسهیلات در راستای حمایت از فرشبافان گیلانی به زودی با هماهنگی بانک ملی به ساکنین روستاها با تایید دهیاران با نرخ سود ۴درصد و مهلت بازپرداخت ۶۰ ماهه، اعطاء می گردد.
رئیس اداره فرش سازمان صمت گیلان برگزاری دوره های آموزشی تخصصی رایگان و بیمه فرش فرشبافان را از دیگر حمایت های این سازمان از فعالان این عرصه برشمرد و گفت: هم اکنون ۲۲ دوره آموزشی آماده برگزاری داریم که با هدف ارتقاء سطح علمی و کیفی فرش دستباف مختص گیلان برای بافندگان و فعالین این عرصه فرش دستباف برنامه ریزی شده است.
مجتبی مهری اعلام کرد: ساماندهی فروش های فوق العاده فرش در ایام منتهی به پایان سال نیز در دستور کار می باشد که منجر به شناساندن بهتر هنر و برند فرش گیلان خواهد شد.
در ادامه جلسه، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صمت گیلان، از فعالیت بیش از ۱۴ هزار نفر بافنده فرش در گیلان سخن گفت و افزود: بیش از ۶۰ کارگاه قالی بافی در گیلان داریم که اغلب در در زمینه انواع فرشهای ابریشمی و تابلو فرش فعالیت دارند و استقبال عمومی نیز از فرش های گیلان نسبتاً مناسب است.
رمضان کامران پی خاطرنشان کرد: می‌توانیم با استفاده از هنر فرش بافی و طراحی‌های خاص فرش در گیلان؛ فرهنگ غنی بومی گیلان را اشاعه دهیم و ما هم تکلیف داریم به انحای مختلف از هنر صنعت فرش حمایت کنیم و از این ظرفیت مطلوب در جهت اعتلای اقتصاد و ایجاد اشتغال در گیلان بهره مند شویم و از تعاونی ها و بافنده های سایر استان ها نیز به منظور هم افزایی بیشتر استقبال می نماییم.