برگزیدگان فراخوان طراحی تمبر «سپید‌بالان» شناخته‌شدند

فراخوان مسابقه طراحی تمبر شخصی«سپید‌بالان»، با معرفی هفت اثر برگزیده به کارخود‌پایان‌داد.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز و به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، این فراخوان مهرماه ۱۳۹۹ و با هدف تجلیل از جامعه پزشکان، پرستاران و کادردرمانی کشور و ماندگار‌سازی تلاش‌های بی‌دریغ‌ آنان در عرصه‌ی مقابله با ویروس کرونا منتشر‌شد.
انتشار این فراخوان در سایه مشارکت و همراهی اداره‌های کل کانون پرورش فکری و پست گیلان صورت‌گرفت و طی آن ۱۵۶ اثر از مخاطبان گروه‌های سنی ۷+ «نوخوان»، +۹ «نونهال»، ۱۲+ «نونگاه»، ۱۵+ «نوجوان» و «اولیای تربیتی، مربیان و پژوهش‌گران» به دبیرخانه این مهرواره در کانون استان ارسال‌شد.
گروه ‌داوری این رویداد فرهنگی هنری متشکل از مریم‌ابراهیمی‌فر، سیده‌مریم حسینی کوهی، حسین امینی و صادق کشاف‌رشتی نیز با نگاهی ویژه به تناسب اثر با موضوع‌های پیشنهادی، تاز‌گی و خلاقیت‌ورزی خالق اثر و هم‌چنین، قابلیت آثار برای چاپ تمبر یادبود، ۷ اثر را شایسته عنوان برگزیده معرفی‌کرد.
برهمین اساس، «نازنین‌زهرا سالاری منظر» از جیرفت استان کرمان، «آنیتا بال‌نور» از تهران، عنوان برگزیده گروه سنی +۹ «نونهال» را ازآنِ‌خود‌کردند.
«نازنین‌زهرا خواجویی» از استان کرمان نیز به‌عنوان خالق اثر برگزیده گروه سنی ۱۲+ «نونگاه» اعلام‌شد و عنوان خالقان برگزیده آثار گروه سنی۱۵+ «نوجوان» به «طراوت ملکی» و «مبینا کوشش» از استان گیلان تعلق‌گرفت.
گروه داوری فراخوان سپید‌بالان هم‌چنین «اعظم فرد‌کائیدی» از استان لرستان را برگزیده بخش «اولیای تربیتی، مربیان و پژوهش‌گران» انتخاب‌کرد.
این درحالی‌است که داوران با تاکید بر ضرورت تشویق مخاطبان و با توجه به استقبال گروه سنی ۷+ «نوخوان»، نازنین‌زینب خواجویی از استان کرمان را برگزیده این طیف از مخاطبان معرفی‌کرد.

گفتنی‌است، فراخوان طراحی تمبر شخصی سپیدبالان تاکیدی بر بهداشت فردی و اجتماعی و نگاهی‌ ویژه به پرورش استعدادهای آینده‌ سازان و بهره‌ مندی از ظرفیت‌ها و خلاقیت‌ های فردی کودکان و نوجوانان در جهت نمایاندن هرچه‌ بهتر فداکاری و از خودگذشتگی جهادگران عرصه سلامت کشور داشت و «فداکاری و ازخودگذشتگی کادر درمانی» و «چگونگی پاسداشت سلامت فردی و اجتماعی» از موضوع‌های محوری آن به‌شمار‌می‌رفت.
شایان‌ذکر، جوایز و لوح‌سپاس برگزیدگان به نشانی اعلام‌شده ارسال و آثار برگزیده نیز در قالب تمبر شخصی چاپ و منتشر خواهد‌شد.