نماینده صومعه سرا در مجلس:

طرح شکایت از هیئت رئیسه به دلیل تخلف در بودجه به ۸۰ امضا رسید/ میدان برای دولت باز است تا تبرئه شود/ جداول بودجه با تاخیر به دولت ارجاع شد/ هیچگاه دستکاری در بودجه سابقه نداشته است

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: اعتقادمان بر این است، بودجه نوشته شده و به تصویب رسیده توسط مجلس، با بودجه ای که به دولت ارجاع شد تفاوت دارد بنابراین از هیئت رییسه درخواست کردیم تا این موضوع را بررسی کند و نتیجه را به مجلس ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری مخاطب روز ، «کاظم دلخوش»، نماینده صومعه سرا در مجلس، در گفت و گویی در رابطه با ادعا یک نماینده مبنی بر تخلف هیات رئیسه در احکام بودجه ۱۴۰۰ پس از تصویب آن در صحن گفت: درجایگاه اعضای کمیسیون تلفیق امین مجلس بودیم، چند ماه به صورت شبانه روزی بر روی بودجه کار کردیم اما نهایتا جداول در ۲۵فروردین با تاخیر به دولت ارسال شد و همچنین در برخی از احکام بودجه تغییراتی صورت گرفته بود که با آنچه که نمایندگان به تصویب رسانده بودند، تفاوت داشت. 

او ادامه داد: اعتقادمان بر این است بودجه نوشته شده و به تصویب رسیده توسط مجلس با بودجه ای که به دولت ارجاع شد تفاوت دارد. از هئیت رییسه درخواست کردیم تا این موضوع را بررسی کند و نتیجه را به مجلس ارائه دهد. حدود۸۰ نفر از نمایندگان طرح شکایتی را به امضا رساندند و از هیئت رییسه توضیحات لازم را درخواست کردند که چرا برخی از احکام بودجه جابه‌جا شده است. 

دلخوش در رابطه با این بحث که آیا این تغییرات در ادوار مجلس مرسوم است، گفت: خیر چنین تخلفی مرسوم نیست، تیمی که پس از تصویب، بودجه را تنظیم کرده است احکام را مورد دستکاری قرار داده و این باید مشخص شود. چنین دستکاری در بودجه سابقه نداشته است.

او در رابطه با شکایت کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از رییس جمهور به دلیل استنکاف از قوانین و اظهارات معاون  پارلمانی رییس جمهور مبنی بر اینکه جلسه کمیسیون حقوقی با حداقل اعضا به رسمیت نرسیده بود، گفت: در جلسات کمیسیون برخی از آرا به صورت استمزاجی اخذ می شود و پس از حضور نمایندگان، رای اصلی گرفته می شود در رابطه با این جلسه دولت می تواند به رییس مجلس نامه ای بنویسد تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهد./برنا